Nee ik heb nog niet een fles met een alcoholpercentage boven de 10 % leeg gedronken en nee ik doe geen cursus Russisch (dat ligt sowieso al moeilijk in deze tijd). De oudste en ik zijn dit jaar begonnen en ik hoop oprecht dat we dit nog jaren vol gaan houden. Wat zul je misschien denken ? Nou dit ! Het is een IJslandse traditie ….
IJsland is het boekenwalhalla van de wereld. De IJslanders zijn dol op lezen, geven de meeste boeken uit per capita en behoren steevast tot de top 5 gelukkigste landen. Ook hebben zij de allermooiste kersttraditie van de wereld: boeken geven op kerstavond! Met veel chocola !
Waar we in Nederland het hele jaar door boeken uitgeven, doen ze dat in IJsland eens per jaar in de dagen voor kerst. Dankzij de traditie elkaar een boek (of meer) cadeau te doen op kerstavond, is dat hét moment om alle nieuwe titels in de markt te zetten. Deze boekenvloed heeft dan ook een geheel eigen naam: Jólabókaflóð.
Ik kocht voor haar een serie van 3 boeken over winter en kerst en ik kreeg deze !
Vanavond vroeg onder de wol en lekker lezen !